Здаров усім!
З вами PlayUA, мене звуть Антон (як завжди) і сьогодні я вам покажу та розкажу про таке! Але спочатку я поставлю вам запитання: хто ще, крім мене на українському Youtube/порталі розповість вам про нове ігрове крісло? А хто ще розповість вам про ігрову… софу? СОФУ, Карле! Cougar Ranger — це майже як диван, але поменше. Маленький ігровий диван! До речі складно визначитися, це воно — крісло, вона — софа чи він — ігровий диван. Насправді це крісло-реклайнер (recliner — від англ. “лежак” або “шезлонг”) і майже у всіх знайомих, кому я його показував воно одразу викликає асоціації з серіалом “Друзі” (Friends, 1994-2004) та епізодом, в якому Джої купує телевізор та два таких крісла: одне собі, а друге Чендлеру (2 сезон 15 серія, до речі). Я певен, що всі, свого часу, хотіли собі подібне крісло або, як мінімум, полежати на такому. І ось для мене цей час настав! Жарти жартами, звісно, але коли я вперше побачив його в інтернеті, то відразу зрозумів, що маю вам про нього розповісти! І от я вже кілька місяців ним користуюсь і послухайте сюди — воно офігезне. Так, одразу ось так, із самого початку я вам таке кажу — воно круте!
Про збірку крісла
Приїхало воно до мене під під’їзд, але я чомусь вирішив підняти його самостійно на свій поверх. І це була моя помилка. По-перше, воно не легке: десь 35 кг з упаковкою і 31 кг без неї. По-друге, коробка здоровезна та незручна для того, щоб її несла одна людина. По-третє, вона ледве влізла в ліфт. Я, звісно, достатньо великий та сильний, щоб усе це підняти, але з точки зору зручності ще пари дружніх рук поруч не вистачало. Ну а по-четверте, коробка займала майже весь передпокій біля вхідних дверей, поки я не знайшов час зібрати крісло.
Зібрати його, як виявилось, самостійно значно легше, ніж донести диванчик до квартири, та тим паче зібрати звичайне ґеймерське крісло. Можливо, ви бачили це відео: Cougar Eva я збирав дві години. На Ranger у мене пішло всього лиш 32 хвилини. Так, я засікав :) Тож зібрав я його досить швидко. Цьому сприяло те, що я робив все за інструкцією, і те, що основа крісла вже була зібрана. Лишається лише прикрутити дерев’яні ніжки. Передні просто руками. Задні за допомогою довгого гринта та шестигранника, що йде в комплекті. Спинка кріпиться дуже просто — треба вставити спеціальні рейки на основі в отвори у спинці та тиснути, допоки не почуєте характерне (ніт, не хрустіння) клацання. Декоративні боковини, що ще й грають роль бокової підтримки теж кріпляться дуже легко. Достатньо вставити їх у відповідні направляючі і вуаля — Cougar Ranger чекає на вас!
Про зовнішній вигляд
Відверто кажучи спочатку я трохи “кєкнув”, коли побачив крісло на сайті Cougar. Але мені подобаються різні речі, що здаються незвичними та можуть викликають неоднозначні емоції (наприклад, автомобілі). І це один з великих плюсів цього крісла — воно саме викликає емоції. Не цікаво дивитись, купувати та тим паче користуватись простою річчю, що не провокує у вас жодних думок. Інша справа, коли ти вивчаєш кожну деталь та кожен сантиметр або функцію нового ґаджета, меблів, одягу тощо. Тож я знав, на що йду, і як ви вже зрозуміли — не пожалкував ані на хвилину.
Крісло безумовно виглядає, як мінімум, незвично, проте стильно. Підійде воно, на жаль, не для кожної кімнати з точки зору дизайну. Це має бути або якась ігрова кімната, або обставлена відповідним чином вітальня. Ranger, в першу чергу, — це крісло для консольного або мобільного ґеймінгу, плюс не забуваймо про Nintendo Switch. Шкода, але під стіл до мого ПК воно просто не влізло і як би я не хотів посидіти на ньому перед комп’ютером, зробити мені це не вдалось. Тому в ідеальній ситуації це крісло має стояти десь перед телевізором або іншим великим екраном. Ще одним плюсом цьому кріслу є те, що моя дружина, після того як подивилась на нього, сказала, що була б не проти залишити його в нашій вітальні, якби дизайн крісла відповідав стилю кімнати, який вона вигадала та підтримує вже кілька років. А коли моя дружина дивиться на всі мої ґеймерські штучки та каже такі речі…, то повірте — це багато чого варте та означає для мене :)
Матеріал крісла — чорна перфорована ПВХ-шкіра. Достатньо міцна, зносостійка, м’яка та приємна на дотик. Чимось мені нагадала крісло Cougar Eva. Можливо, матеріал навіть такий самий. Шкіра на бокових частинах та зворотній стороні спинки без перфорації і більш щільна. Подушка під головою має на собі величезний логотип Cougar, вишитий нитками. Сама подушка не знімається та доволі пружна. Подушка під спину значно пружніша та масивніша, ніж на всіх кріслах, якими я користувався. Всередині вона має щільний шмат піни. Цю подушку можна використовувати під попереком, під головою, коли повністю будете відкидатись назад, або під руки, наприклад, з ґеймпадом під час грання. Мені, як завжди, жодна з цих варіацій не підходить, тому я сміливо поклав її в шафу. Логотип Cougar вишито сірими нитками також на боках крісла та на подушці. Варто відзначити, що на деяких кріслах інших кольорів ці логотипи та написи виділяються значно більше. А ось ця відносна лаконічність мені до вподоби.
Крісло випускається в декількох кольорах: основа завжди чорна, а от вишивка та обрамлення можуть бути помаранчевими (фірмовий колір бренду Cougar), зеленими (для власників Xbox), рожевими (та сама серія Evа) та є ще колір Роял, що більше схожий на золотий з гірчичним відтінком. Ну а у мене воно синеньке — спеціально вибрав під колір нашого логотипа, хоча першочергово це, звісно, відсилочка до PlayStation.
Вся площина сидушки та спинки прошита синіми нитками, чим візуально робить поверхню крісла більш пухкою та м’якою. Виробник називає цю прошивку “діамант”, бо наче як це має нагадувати форму обрамлених алмазів. Мені це нагадує зелений кристал над головою персонажів Sims, що по суті одне й теж саме. Щодо якості шиття, у мене нема жодних претензій, крім одного дивного місця, в якому нитки виглядають досить дивно, наче хтось їх дряпав, хоча у мене вдома тваринок ніяких нема. Дивно. Я дивився інші такі крісла — це 100% мені так пощастило, хоча мене це особливо не бентежить, адже з кріслом все одно все нормально і в усіх інших місцях все чудово.
Підлокітники, що досить дивно для ґеймерського крісла, не рухаються (це жарт, якщо шо). Вони достатньо м’які та не надто широкі.
Позаду нижню частину крісла прикриває ось такий шматок шкіри, що кріпиться за допомогою стрічки велкро або, іншими словами, липучки. Такий дизайнерський хід пояснюється тим, що цей простір потрібен для того, щоби правильно працював механізм розкладання крісла.
Про функціонал
І тут ми з вами підібрались до найцікавішого — функціоналу крісла. Звісно, вже зрозуміло, що воно вміє розкладатись, але зараз я зупинюсь на цьому трішечки детальніше.
Крісло розкладається та фіксується в трьох положеннях. Перше — сидяче положення з кутом спинки 95 градусів. Друге — напівсидяче. Кут нахилу 130 градусів, при цьому піднімається додаткова підставка для ніг. Третє положення — лежаче. Кут нахилу 160 градусів. В цьому положенні сидіння та підставка для ніг піднімаються додатково догори відносно підлоги, таким чином створюючи щось на кшталт ліжка.
Механізм працює дуже плавно, без ривків та не потребує зайвих зусиль. З процесом відкидання назад та повернення в сидяче положення без проблем справляється навіть моя дитина. При цьому у крісла чудово працюють стопори в тих місцях, де це потрібно, і крісло самостійно не складеться під вами, якщо ви цього не захочете. Я перевірив це на своїй дружині, дитині, своєму тестеві та самостійно. У всіх нас різна вага, статура тіла, зріст тощо. Всі залишилися задоволені, і це чудово :) Максимальна вага, на яку розраховане крісло — 160 кг. Таких здорованів я серед знайомих не знайшов, але вірю заявленій вазі, адже відчувається, що крісло зібрано добре, стоїть впевнено та механізм працює без нарікань.
Для того, щоб відкинутись, достатньо почати тиснути тілом на спинку та не заважати підніматись підставці для ніг. Взагалі це кілер фіча цього крісла, і я дурію від неї кожного разу під час користування. Для того, щоб повернутись в сидяче положення, навпаки достатньо тиснути ногами на підставку та не заважати спинці. По суті, ви просто переносите центр ваги свого тіла, а крісло підлаштовується під вас.
Сам механізм сталевий, пофарбований у чорний колір. Його майже ніколи не видно. Виняток — коли крісло повністю розкладене.
Сидіння м’яке та має пружинний блок. Розвалитись в кріслі можна дуже комфортно. Я із задоволенням сиджу в ньому, коли просто п’ю каву в кімнаті, дивлюсь кіно, граю на PlayStation 4, працюю над оглядами, спілкуюсь з друзями та, буду відвертий, — сплю. Одного разу після роботи над одним з оглядів я заснув прямо в кріслі, дружина накрила мене ковдрою й так і залишила. Прокинувся о третій ночі. Зрозумів що сплю в кріслі, попив водички і ліг спати далі :) Ну а чого ні? По суті, це ще одне спальне місце у моїй квартирі. Чудово :)
Ціна та висновки
Щодо ціни. Рекомендована виробником вартість Cougar Ranger — 6999 грн. Іноді можна знайти його дешевше, наприклад, під час нещодавньої Чорної П’ятниці та Новорічних свят так і було. Але в інші дні це саме 6 999 майже в усіх магазинах. Я вважаю, що це гідна ціна для крісла у вашу вітальню або ігрову кімнату та ще й з таким функціоналом. Звичайні крісла для вітальні теж коштують плюс мінус стільки, але без можливості розкладатись.
Що ми маємо у підсумку?
Спочатку я навіть не знав, що розповідати про Cougar Ranger. Ну так, прикольно виглядає, вміє розкладатись. Що тут ще говорити? Але коли я ним вдосталь награвся, то як бачите, зрозусів, що є про що написати. Дійсно, крісло просте з точки зору функціоналу. Але саме завдяки цій кілер-фічі воно і виділяється з-поміж інших ґеймерських крісел. Це круто, зручно та дарує неабиякі емоції. Кожного разу, коли до мене приходять друзі в гості, то вони майже б’ються за те, хто буде сидіти в цьому кріслі :)
Чого мені не вистачило, так це можливості поставити, наприклад, склянку з водою або кавою поруч на зручному рівні. Хоча місця для телефона чи ґеймпада достатньо. Можливо, воно і на краще, адже завжди є ризик перекинути ту чашку. А ще я чекаю наступну модель цього крісла, і щоб в неї обрамлення світилось. Тоді це буде прям вершина ґеймерських реклайнерів :)
На цьому все! Дякую вам за час, що приділили цьому огляду! Якщо вам він сподобався — пишіть в коментарях. Якщо не сподобався — буду радий прочитати ваші враження. Міцно обіймаю! До “зустрічі” :)
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!